Solarka Solid l
Solarka Solid l
Solarka Solid l

Solarka SOLID L

Solid L to niezwykle wytrzymałe i niezawodne posypywarki, zaprojektowane w szczególności do posypywania dróg bardzo trudnymi materiałami takimi jak bardzo mokry i kleisty piasek, gruba i mokra sól czy gęsty żwir. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu unikalnego łańcuchowego systemu przenoszenia materiału.

Dodatkowo mechanizm kruszący chroni rynnę zsypową przed zablokowaniem oraz talerz rozsypujący przed uszkodzeniem spowodowanym większymi grudkami materiału, zapewniając jednocześnie równomierne posypywanie.

Niskiej jakości materiał roboczy nie jest więc problemem.

Wszystkie parametry takie jak dozowanie meteriału, szerokość i asymetria posypu są sterowane bezpośrednio z zaawansowanego sterownika EPOS z kabiny pojazdu, bazując na elektronicznej jednostce sterującej CAN-BUS. Ten unikalny system pracujący w połączeniu z zamkniętym obwodem regulacji oraz czujnikami, zapewnia precyzyjne dozowanie materiału nawet przy wysokich prędkościach. Jeśli w danej chwili nie jest możliwe sterowanie elektroniczne, parametry można regulować manualnie.

Dzięki szerokiemu zakresowi pojemności, posypywarki Solid L mogą być montowane na różnych rodzajach ciężarówek, bezpośrednio na podwoziu lub na skrzyni pojazdu nośnika. Mogą być zasilane zarówno z wykorzystaniem hydrauliki pojazdu wyprodukowanej przez RASCO, jak i innych producentów zgodnie ze standardami EN ISO 15430.

Jeśli pojazd nie posiada możliwości instalacji hydrauliki, może zostać zamontowany dodatkowy silnik Diesla sterowany za pomocą sterownika EPOS, dzięki czemu posypywarka staje się maszyną niezależną i może być montowana na wielu pojazdach. Dzięki posypywarce Solid L, żaden fragment drogi nie pozostanie oblodzony

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

  • Pojemność zbiornika na materiał stały: 3,0 - 12 m3
  • Pojemność zbiornika solankowego: 1240 - 2800 (4800)
  • Szerokość robocza: 2 - 9 / 3 - 12 m
  • Materiał roboczy: Suchy i mokry (sól, piasek, żwir)
  • Montaż: Cięzarówki, pojazdy typu UNIMOG