Solarka Liquid
Solarka Liquid
Solarka Liquid
Solarka Liquid
Solarka Liquid

Solarka Liquid

Solarki Liquid to w pełni zautomatyzowane maszyny. w których zastosowano najnowszą technologię polewania powierzchni drogi roztworami solanki bez użycia materiału suchego, aby zapobiec tworzeniu się lodu lub w celu odlodzenia powierzchni.

W porównaniu z posypem mokrym (70% materiału suchego + 30% mokrego), zastosowana technologia płynnego polewania roztworem solanki jest o wiele bardziej efektywna, pozwala zredukować koszty operacyjne, jest bardziej przyjazna dla środowiska oraz zwiększa żywotność maszyny.

Wszystkie parametry takie jak dozowanie meteriału, szerokość i asymetria posypu są sterowane bezpośrednio z zaawansowanego sterownika EPOS z kabiny pojazdu, bazując na elektronicznej jednostce sterującej CAN-BUS.

Ten unikalny system pracujący w połączeniu z zamkniętym obwodem regulacji oraz czujnikami, zapewnia precyzyjne dozowanie materiału nawet przy wysokich prędkościach

Solarki Liquid są maszynami wielofunkcyjnymi, przeznaczonymi są do montażu na ciężarówkach. Mogą być wykorzystywane przez cały rok. W lecie, gdy większość solarek konkurencyjnych nie jest wykorzystywana, mogą służyć jako polewaczki do czyszczenia dróg. Posiadają również wbudowany ręczny pistolet ciśnieniowy, umożliwiający czyszczenie trudnodostępnych powierzchni obok drogi (schody, przepusty itp.).

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

  • Pojemności zbiornika solanki: 14000 l
  • Szerokość robocza: 3x3,75 / 4 - 12 m
  • Materiał roboczy: roztwory solanki, karbamid i inne niekonwencjonalne środki płynne
  • Montaż: Ciężarówki, pojazdy typu UNIMOG