Solarka Solid Duo

Solarka Solid Duo

Posypywarki Solid DUO to specjalne rozwiązanie do usuwania lodu z powierzchni dróg oraz zapobiegania jego tworzeniu przy pomocy dwóch różnych typów materiału suchego jednocześnie (sól, piasek, żwir).

Jest to przydatne w szczególności na drogach gdzie do posypu regularnie wykorzystywany jest więcej niż jeden materiał w tym samym czasie.

Maszyny te wyposażone są w dwie komory z przenośnikiem ślimakowym w każdej z nich, umożliwiając posypywanie jednym lub drugim materiałem, a także mieszanką obu materiałów w dowolnej ilości, natomiast zintegrowany system solankowy dodatkowo zwiększa efektywność wykorzystywanych materiałów poprzez możliwość posypywania na mokro.

Posypywarki Solid DUO charakteryzuje wysoka precyzja i wydajność pracy. Kluczem do tego jest zastosowanie zaawansowanego sterownika EPOS 10, zaprojektowanego specjalnie do obsługi solarek dwukomorowych. Dzięki temu urządzeniu można w prosty sposób, z kabiny pojazdu nośnika, regulować parametry posypu, a dzięki zamontowanym czujnikom w obiegu zamkniętym, jest to niezależne od warunków. Jeśli w danej chwili nie jest możliwe sterowanie elektroniczne, parametry można regulować manualnie.

Dzięki szerokiemu zakresowi pojemności, posypywarki Solid DUO mogą być montowane na różnych rodzajach ciężarówek, bezpośrednio na podwoziu lub na skrzyni pojazdu nośnika. Mogą być zasilane zarówno z wykorzystaniem hydrauliki pojazdu wyprodukowanej przez RASCO, jak i innych producentów zgodnie ze standardami EN ISO 15430. Jeśli pojazd nie posiada możliwości instalacji hydrauliki, może zostać zamontowany dodatkowy silnik Diesla sterowany za pomocą sterownika EPOS, dzięki czemu posypywarka staje się maszyną niezależną i może być montowana na wielu pojazdach

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

  • Pojemność zbiornika na materiał stały: 2 - 7 m3
  • Pojemność zbiornika solankowego: 720 - 2240 l
  • Szerokość robocza: 2 - 9 / 3 - 12 m
  • Materiał roboczy: Suchy i mokry (sól, piasek, żwir)
  • Montaż: Ciężarówki, pojazdy typu UNIMOG